ANKARA HABERLERİ

Kendimizi anlatma fırsatı buluyoruz

Orhan Onur GEMİCİ/AA
06.04.2019 - 10:14Son Güncelleme :

Türkiye Polis Radyosu Amiri Komiser Yardımcısı Emre Yüksel, “En önemli özelliğimiz, reklam almamamız. Radyoda, sokaktaki arkadaşlarımızı gören insanlara polisin diğer yüzünü anlatma fırsatı bulabiliyoruz” dedi.

Orhan Onur GEMİCİ/AA

Arşivinde 61 bin şarkı ve 12 bin plak bulunan Türkiye Polis Radyosu, Türkiye’nin reklam almayan tek radyosu olarak yayın hayatını sürdürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Türkiye Polis Radyosu, kısa dalgayla 1952 yılında yayın hayatına başladı. 64 il ve 15 ilçede karasal yayın yapan Türkiye Polis Radyosu, “www.polisradyosu.pol.tr” adresinden, akıllı telefonlardan ve Türksat 4A uydusundan da dinlenebiliyor.

Türkiye Polis Radyosu Amiri Komiser Yardımcısı Emre Yüksel, “En önemli özelliğimiz, reklam almamamız. İki şarkıda bir kamu spotu yayınlıyoruz. Trafikten narkotiğe kadar kısa kısa bilgiler veriliyor. Kamu spotlarının vatandaş üzerinde olumlu etkileri olduğuna ilişkin geri dönüşler alıyoruz” dedi.

SÜREKLİ İSTEK ALIYORUZ

Dinleyicilerden şarkı istekleri geldiğini belirten Yüksel, “Her gün 12.00-14.00 saatleri arasında yayımlanan Dinleyici İstekleri programını, yoğun istek üzerine akşam saatlerinde de yapmaya başladık. Eskiden istekler mektuplarla alınırmış. Şu anda teknolojinin de ilerlemesiyle WhatsApp hattımızdan sürekli istek alıyoruz” dedi. Meslektaşlarının ve vatandaşların Polis Haftası’nı kutlayan Yüksel, “Radyoda iletişim fakültesi mezunları ile polisler bir arada görev yapıyor. Sokaktaki arkadaşlarımızı gören insanlara polisin diğer yüzünü anlatma fırsatını radyoda güzel bir şekilde bulabiliyoruz. Halkla iç içe olunduğunu, Emniyet teşkilatının çalışma alanlarını burada anlattığımız için güzel dönüşler alıyoruz” diye konuştu.

AİLEDEN BİRİYİZ

Radyonun en eski spikerlerinden Haluk Haspolat da 20 yıl önce polis okulunda okuduğu sırada yapılan seçmelerin ardından radyoda çalışmaya başladığını ifade etti. Haspolat, şunları söyledi: “İnsan bir işi aşkla yapıyorsa zaten ister istemez başarı da hemen akabinde geliyor. Polis Teşkilatı içerisinde güzel sanatların pek çok dalıyla uğraşan sevgili meslektaşlarımız var. Aslında bizlerin bu tür vasıfları da var. Bunları göstermek açısından, radyomuzun halkla iletişimde çok güzel aracılık ettiğini düşünüyorum. Bizler, sizlerden biriyiz aslında. Kiminizin kardeşi, kiminizin bir akrabası, aileden biriyiz. Aileden birisi olarak kendimizi her zaman vatandaşımıza çok yakın hissediyoruz. Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan’da 174. yaşını kutlayacak. 174 yıldır vatandaşa hizmet etmekten büyük gurur duyuyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kendimizi anlatma fırsatı buluyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2019 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kendimizi anlatma fırsatı buluyoruz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı