ANKARA HABERLERİ

Keçiören ekibi Afrin'de

Murat YILMAZ
05.03.2018 - 16:56Son Güncelleme :

Keçiören Belediyesi’nin öncülüğünde Afrin’in yeniden inşası için 1 Mart’ta Ankara’dan yola çıkan 22 kişilik ekip, Suriye’ye ulaşarak çalışmalara başladı.

Murat YILMAZ

İlk olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teröristlerden temizlenen Siceraz Köyü’ne giden Keçiören ekibi, köy halkı ve çocuklar tarafından sevinçle karşılandı. Siceraz Köyü’ndeki okulun tadilatını sürdüren ekip, Maarin Köyü ile birlikte toplamda iki okulu baştan aşağı yenileyecek. Çalışmalar kapsamında çocuklar için bir park ve sosyal hizmet merkezi de inşa edilecek. Mühendis, tekniker, ustabaşı gibi farklı kişilerden oluşan ekipte yer alan sosyal destek uzmanları da bölgedeki ailelere ve çocuklara psikolojik destek veriyor. Keçiörenliler bir TIR ile yanlarında götürdükleri kırtasiye, kıyafet ve çeşitli malzemeleri de bölge halkına dağıtacak.

YARALARI SARMANIN GAYRETİ İÇİNDEYİZ

Çalışmaları sürekli takip ettiklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi: “Hayatın normale dönmesi, oradaki çocukların eğitimlerinin aksamaması için iki okulda tadilata başladık. Ayrıca savaşın izlerini, yarattığı tahribatı silmek ve rehabilitasyon sürecine katkı sunmak için psiko-sosyal destek uzmanlarımız da çocuklarla ve ailelerle görüşmeler yapıyor. Terörden baskı ve zulümden kurtarılan o bölgedeki Türkmen, Arap ve Kürt nüfusun yaralarını sarmanın gayreti içindeyiz. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören ekibi Afrin'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mart 2018 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören ekibi Afrin'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı