ANKARA HABERLERİ

Kazadan sonra ilk kez geliyor

Hürriyet Haber
25.02.2019 - 14:36Son Güncelleme :

Aleksandrov Rus Kızıl Ordu Korosu ve Dans Topluluğu, kuruluşunun 91. yılında Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Hürriyet Haber

Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Aleksandrov Rus Kızıl Ordu Korosu, 12-13 Mart’ta Congresium’da sahne alacak. Seyircilerle müzikleri ve dansları sayesinde sıcak bir iletişim kurmayı başaran topluluk, 1928 yılında Kızıl Ordu Merkez Evi’nde, Sovyetler Birliği Marşı’nın bestecisi Aleksandr Aleksandrov tarafından savaş şartlarındaki askerlere ve halka moral vermek için kuruldu. Koro, farklı rütbelerde subay, asker, dans grupları ve orkestradan oluşuyor.

KAZADAN SONRA İLK KEZ TÜRKİYE’DE

Repertuvarında halk şarkılarından aryalara, pop müzik şarkılarından rock parçalara kadar 2 binden fazla eser bulunduran koro, Ankara konserinde zengin bir repertuvar sunacak. 2016 yılında geçirdiği uçak kazasında, aralarında koro şefi Valery Halilov’un da bulunduğu 64 üyesini kaybeden koro, kazanın ardından Türkiye’deki ilk konserlerini verecek. En son 2013 yılında Ankara’da sahne alan topluluk, seslendireceği sürpriz Türkçe şarkılar ile de Ankaralılara unutulmaz anlar yaşatacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kazadan sonra ilk kez geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2019 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kazadan sonra ilk kez geliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı