ANKARA HABERLERİ

Kalaba Meydanı’nda Kosova ve Kırım kültürü

Hürriyet Haber
03.06.2018 - 16:25Son Güncelleme :

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Ramazan etkinliklerinin son konukları Ukrayna Kırım Türkleri ile Kosova Cumhuriyeti oldu.

Hürriyet Haber

Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen program Bolu Kültür Evi ile Ukrayna Kırım Kültür Evi’nin açılışıyla başladı. Ukrayna Kırım’dan gelen sanatçılar yöresel şarkılarını seslendirdi. Bereginya Dans Topluluğu da Kırım folkloründen kesitler sundu. Programda Çanakkale Türküsünü seslendiren koro alandakilerden büyük alkış alırken Kırım ve Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar da türküye eşlik etti. Daha sonra Kosova Cumhuriyeti, yöresel ürünleri ve şarkılarıyla Ankaralılara tanıtıldı. Sanatçılar, Kosova halk danslarından örnekler sergilediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kalaba Meydanı’nda Kosova ve Kırım kültürü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Haziran 2018 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kalaba Meydanı’nda Kosova ve Kırım kültürü haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı