ANKARA HABERLERİ

Kadın ve erkek rolleri değişiyor

Haşim KILIÇ
24.06.2018 - 14:01Son Güncelleme :

Tiyatro Kafe tarafından sahneye konan ‘Tersine Dünya’, Panora Sahne’de gerçekleştirilen gösterimle tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Haşim KILIÇ

Orhan Kemal’in aynı isimli romanından tiyatroya uyarlanan oyun, mizahi bir dille kadın ve erkeğin rollerinin değişmesini anlatıyor. Ankaralı ünlü oyuncu Cantuğ Turay’ın yönettiği oyunda farklı meslek gruplarından amatör oyuncular, rol alıyor. Turay, oyunda yer alan ekibin dört yıldır farklı oyunlar çıkardığını belirtti. Oyunda kadın ve erkek ilişkilerinin farklı bir bakış açısıyla sahneye kaşındığını anlatan Turay, kadının toplumdaki yeri, ezilmişliği ve eve kapanmışlığının tersine çevrildiğini aktardı. Yönetmen, oyunu şu sözlerle anlattı: “Kocasından şiddet gören bir kadın tersine dönüyor, karısından şiddet gören bir adama dönüyor. Kadın tarafından tacize uğrayan erkek şeklinde ilerliyor. Dramatik bir konu ama çok eğlenceli bir şekilde ele aldık. Bir an olsun eğlencenin düşmediği, seyircinin oyunun dışına çıkmadığı bir rejiyle oyunu çıkardık.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadın ve erkek rolleri değişiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Haziran 2018 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın ve erkek rolleri değişiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı