ANKARA HABERLERİ

Kadın komutanlar vatan nöbetinde

Hürriyet Haber
07.03.2019 - 15:10Son Güncelleme :

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nda görevli Astsubay Üstçavuş Hatice Kocadayı, kadınların jandarmayı güzel tanıttığını söyledi. Kocadayı, "Kadınlar da bizi araştırdıkça vatana hizmet etmek için ön saflarda yer almak istiyor. Bunun için de tercihleri biz oluyoruz. Yürekleri vatan aşkıyla çarpan, milletine hizmet etmenin onuru ve gururu içerisinde bu mesleği yapmaya hevesli ve istekli kadınlarımızı bekliyoruz" diye konuştu.

Hürriyet Haber

En büyük destekçisinin ailesi olduğunu söyleyen Kocadayı, ailesinin her zaman yanında yer aldığını, vatana ve millete hizmet ettiğinden dolayı içlerinde huzur bulunduğunu belirtti.

ÇOCUKLUK HAYALİMDİ

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’ndaki subay okulunda 2. sınıf öğrencisi Seher Cingöz, askerlik mesleğinin çocukluk hayali olduğunu ve sivil yaşamında karşılaştıkları insanların asker olup olmadığını sorduklarını kaydetti. 8'i kadın 419 kursiyer arasında da birinci olan Cingöz şunları söyledi:
"Kutsal bir görev için adım attığımız bu yola mesleğin zorluğunu bilerek çıktık. Jandarma subayı olmayı seçen biri tüm zorlukları göze almış demektir. Toplumda erkek mesleği gibi görülen bir mesleği yapmaya kalkışmak ve bir kadın subay olmak cesaret ister."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadın komutanlar vatan nöbetinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2019 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın komutanlar vatan nöbetinde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı