ANKARA HABERLERİ

Kadın girişimcilere mentor desteği

İHA
05.08.2018 - 12:02Son Güncelleme :

Ankara Kalkınma Ajansı TechAnkara Girişimcilik Merkezi'nin 2 Temmuz’da başlattığı ‘Kadın Girişimcilik Mentorluk Programı’ devam ediyor.

Kadın girişimcilere mentor desteği
İHA

Tüm girişimcilere ücretsiz olan ve ekim ayının sonunda tamamlanacak olan program ile kadın girişimciler, her biri 4 saatlik 6 seanstan oluşan toplam 24 saatlik mentor desteği alacaklar. Sağlık teknolojileri ve bilişim gibi yüksek teknolojili sektörlerden yerelde el emeği ürünlerin ticarileştirilmesine varan yelpazedeki 41 kadın girişimci, mentorluk programından yararlanma imkanı bulacak. Mentorlar, girişimcilere iş planları ve modelleri hazırlanması konusunda yol gösterecek, pazarlama stratejileri geliştirme ve organizasyonel hususlarda danışmanlık sunacak. Böylece Ankara'da yerel iş deneyimi, bilgi zenginliği ve iş ağı paylaşımına yön verilerek yeni ve gelişmekte olan girişimlerin yatırım potansiyeli artırılacak.

ANKARA POTANSİYELİ HAREKETE GEÇİRİLECEK

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, ajans bünyesinde kurulan girişimcilik merkezi faaliyetlerinin Ankara girişimcilik ekosisteminin büyütülmesi ve zenginleştirilmesi amacına yönelik olarak tasarlandığını vurgulayarak, kadın girişimciliğin ülke kalkınması açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Şayık, Ankara'nın potansiyelinin harekete geçirilmesinin insana yapılan yatırımla ve girişimcilik kültürünün tesisi ile yakından ilgili olduğuna dikkat çekerek, bu bakış açısı ile Ajansın tüm faaliyetlerinde topyekûn kalkınma hedefleri ile de uyumlu olarak kadınların gerek ekonomik, gerek sosyal hayata daha aktif katılımını sağlayacak bir yaklaşımla hareket ettiklerini dile getirdi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadın girişimcilere mentor desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2018 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın girişimcilere mentor desteği haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ağustos 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:25
 • Guneş
  05:58
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:47
 • Yatsı
  21:13
Sayfa Başı