ANKARA HABERLERİ

İtalyanlardan Cumhuriyet kutlaması

Haşim KILIÇ
27.06.2018 - 13:32Son Güncelleme :

İtalya’nın 2 Haziran 1946’da düzenlenen halk oylaması sonucu monarşiden cumhuriyete geçişi sebebiyle kutlanan Cumhuriyet Bayramı için İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde bir resepsiyon düzenlendi.

Haşim KILIÇ

Büyükelçi Luigi Mattiolo’nun eşi Stefania Mattiolo’nun ev sahipliğinde Ankara’daki büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyonda, siyaset, diplomasi, iş, sanat, camiasından pek çok isim bir araya geldi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin onur konuğu olarak katıldığı resepsiyonda, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar da bulundu. İki ülke milli marşlarının okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Mattiolo ve Bakan Zeybekci, iki ülke arasındaki ilişkilere değindi. Resepsiyonda, Nihat Zeybekci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş ve İtalya Dostluk Derneği Kurucusu Musa Toprak’a çeşitli seviyelerdeki İtalyan devlet nişanı takdim edildi.

BAĞLARIN YANSIMASI

Zeybekci, “Bu önemli nişanı, Türkiye ve İtalya arasındaki yakın ekonomik bağların bir yansıması olarak kabul ediyorum. Bu iş birliğinin bir yansıması olarak ve bunu daha ileri taşımak için, İtalya hükümetine ve büyükelçiye en derin teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Resepsiyon, konuklara İtalya’ya özgü ikramlarda bulunulmasıyla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İtalyanlardan Cumhuriyet kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Haziran 2018 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İtalyanlardan Cumhuriyet kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı