ANKARA HABERLERİ

İşaret diliyle tiyatro gösterisi

Hürriyet Haber
07.01.2019 - 15:26Son Güncelleme :

İşitme engelliler, Ankara Lokman Hekim Akay Hastanesi doktorlarının sahnelediği ‘Handan'ın Kısmeti’ adlı oyunu işaret dili aracılığıyla izledi.

Hürriyet Haber

Devlet Tiyatroları 75. Yıl Sahnesi'nde tiyatroseverlerle buluşan oyunda Osman karakterini canlandıran kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Tarhun Yosunkaya, pek çok işitme engellinin, anlayamadığı için tiyatroya gidemediğini söyledi. Hastane personelinden oluşan ‘Lokman Hekim Akay Hastanesi Tiyatro Grubu’ olarak oyunu işaret diliyle aktarmaya karar verdiklerini ifade eden Yosunkaya, "Bir ilki gerçekleştirelim dedik. Biz onlar için oynayalım işaret dili öğreticileri de oyunu tercüme etsin dedik. Oyunun DVD'sini tercüman arkadaşlara verdik, yaklaşık 15 gün çalıştılar ve oyunumuzu bugün sahneledik" diye konuştu. Yosunkaya, işitme engellilerin oyuna yoğun ilgi gösterdiğine işaret ederek, oyunu işaret dili öğreticileri eşliğinde sahnelenmeye devam edeceklerini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İşaret diliyle tiyatro gösterisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ocak 2019 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşaret diliyle tiyatro gösterisi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı