ANKARA HABERLERİ

İnşaat sektörüne ‘demir’ yumruk

Hürriyet Haber
07.03.2018 - 17:12Son Güncelleme :

Demir fiyatları başta olmak üzere inşaat sektöründe kullanılan birçok malzemeye bir yılda yüzde 70 civarında zam geldiğini belirten İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, “Bu durum satışlar açısından da durağan olan inşaat sektörünü bitme noktasına getirmiştir” dedi.

Hürriyet Haber

Yetkililerden acil önlem talebinde bulunan Tellioğlu özetle şunları söyledi: “Kilogram fiyatı 3 TL’ye doğru yaklaşan demir çelik ürünlerindeki fahiş fiyatlar, artık sektörün canına tak etmiştir. 1 Ekim’de yayımlanan yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin her Büyükşehir Belediyesi’nin kendi bölgelerinde uygulamaya konulacak şekilde hazırlanmış hallerinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmaması ve büyükşehirlerdeki imar belirsizliği durağan olan inşaat sektörünü ve kentsel dönüşümü de baltalamaktadır. Hükümetimiz, sayın Başbakanımız ve sayın Cumhurbaşkanımızdan sektörün problemlerine kulak vermelerini, binlerce müteahhidimizin sokağa dökülmemesi için bir an önce demir çelik fiyat artışları durdurulmalı ve rakamlar olması gereken yere çekilmelidir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İnşaat sektörüne ‘demir’ yumruk hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2018 tarihinde saat 17 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnşaat sektörüne ‘demir’ yumruk haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı