ANKARA HABERLERİ

İletişim intihar riskini azaltıyor

AA
11.09.2018 - 10:33Son Güncelleme :

Sağlık Bakanlığı, Ankara Üniversitesi ve İntiharı Önleme Derneği’nce, ‘10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü’ etkinlikleri kapsamında sempozyum düzenlendi.

AA

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Hasan Ali Yücesoy Konferans Salonu'ndaki sempozyumda Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Eskin, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halise Devrimci Özgüven konuşmacı olarak yer aldı. İntihara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bu sene 11'incisi düzenlenen sempozyumda, intihar konusunda doğru bilinen yanlışlar ve bireylere düşen sorumluluklar, ‘İntiharı önlemek için birlikte çalışalım’ başlığıyla değerlendirildi. İntiharın bir halk sağlığı sorunu olduğuna işaret eden Prof. Dr. Halise Devrimci Özgüven, “İntihar eğilimi olan kişilerle intiharı konuşmak, insanlar arasında intihar riskini artıran etken olarak düşünülse de yapılan bilimsel çalışmalar, iletişim kurmanın intihar riskini azalttığını gösteriyor” dedi. Prof. Dr. Özgüven, intihar girişimlerinde sağlık çalışanlarının tutumunun önemini vurgulayarak, sağlık personeline bu vakalara yaklaşım konusunda eğitim verilmesi gerektiğini belirtti. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İletişim intihar riskini azaltıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2018 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İletişim intihar riskini azaltıyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Eylül 2018, Salı
 • İmsak
  04:53
 • Guneş
  06:18
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:12
 • Yatsı
  20:33
Sayfa Başı