ANKARA HABERLERİ

İki hastane daha taşınıyor

Mert Gökhan KOÇ
08.02.2019 - 16:12Son Güncelleme :

Başkent’teki sağlık kuruluşlarının Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınma süreci devam ediyor. Atatürk Hastanesi’nin ardından Yüksek İhtisas ile Numune hastanelerinde de aktarım için hazırlıklar başladı.

Mert Gökhan KOÇ

Bilkent Şehir Hastanesi açılmak için gün sayarken, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ardından Başkent’teki diğer sağlık kuruluşlarının da taşınma süreci başladı. Hürriyet Ankara’nın önceki gün duyurduğu, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde verilen tüm tıbbi hizmetlerin 11 Şubat Pazartesi gününden itibaren Bilkent Şehir Hastanesi’nde sürdürüleceği haberinin ardından şehir hastanesine taşınacak olan Yüksek İhtisas ve Numune hastanelerinde de aktarım süreçlerinin başladığı öğrenildi. 

KADEMELİ OLARAK GERÇEKLEŞECEK

Sıhhiye’deki Yüksek İhtisas Hastanesi’nin servisleri, bu hafta sonundan itibaren Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınmaya başlayacak. Yaklaşık bir hafta devam etmesi planlanan taşınma süreci boyunca poliklinikler, yoğun bakım ünitesi, ameliyathaneler ve hastanedeki tıbbi cihazlar kademeli olarak Bilkent Şehir Hastanesi’ne aktarılacak. Yüksek İhtisas’ın 18 Şubat’tan itibaren Bilekent’te hizmet vermesi planlanıyor. Süreç tamamlanana kadar her iki tarafta da vatandaşlara Acil Servis ve tıbbi hizmetler verilmeye devam edecek.

AKTARMAK İÇİN HAZIRLIK BAŞLADI

Öte yandan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de taşınma telaşı başladı. Numune’nin bazı branşları da 11 Şubat Pazartesi günü Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınacak. Hastanenin taşınma sürecinin 2-3 ay boyunca devam etmesi bekleniyor. Her iki hastanede de tıbbi cihazlar hijyenik koşullarda taşınmak için hazırlanırken sağlık personeli ve çalışanlar da eşyalarını Bilkent Şehir Hastanesi’ne aktarmak için hazırlıklara devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İki hastane daha taşınıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Şubat 2019 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İki hastane daha taşınıyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı