ANKARA HABERLERİ

İdil Biret’le açılış

Haşim KILIÇ
05.04.2018 - 17:09Son Güncelleme :

Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) usta piyanist İdil Biret’e eşlik ettiği konserle başladı.

Haşim KILIÇ

Bu yıl 35’incisi düzenlenen festivalin CSO Konser Salonu’ndaki açılış konserine 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve seçkin isimler katıldı. Sevda Cenap And Müzik Vakfı Başkanı Ali Başman, çok sesli müziğe katkıda bulunmaktan ve festivali Başkentlilerle buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Konserin ilk bölümünde Rengim Gökmen yönetimindeki CSO, Kara Karayev’in 100. doğum yılı anısına ‘Leyla ile Mecnun’ senfonik şiiri ile Necil Kazım Akses’in 110. doğum yılı anısına ‘Orkestra Konçertosu’, sanatseverlerin beğenisine sundu. İkinci bölümde ise efsane piyanist İdil Biret, CSO ile birlikte Çaykovski’nin 1 numaralı piyano konçertosunu seslendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İdil Biret’le açılış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2018 tarihinde saat 17 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İdil Biret’le açılış haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı