ANKARA HABERLERİ

Huzurevi sakinlerine ‘Rengahenk’ten moral konseri

Merve YILDIZALP/AA
05.08.2018 - 15:00Son Güncelleme :

Aralarında bankacı, mühendis ve öğretmenin de bulunduğu farklı meslek gruplarından kadınların oluşturduğu müzik topluluğu, verdiği ücretsiz konserlerle huzurevlerinde kalan yaşlılara moral desteği sağlıyor.

Merve YILDIZALP/AA

Rengahenk Türk Müziği Kadın Topluluğu üyesi müzisyen Yasemin Katırcı, grubun müziksever altı kadından oluştuğunu söyledi. Yasemin Katırcı, grup üyelerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Gençdes Projesi vasıtasıyla tanıştıklarını ve sosyal sorumluluk duygusuyla yurt genelindeki huzurevlerinde yaşayanlara yönelik ücretsiz konserlere başladıklarını anlattı. Grubun bir yıldır huzurevlerinde konserler düzenlediğini ifade eden Katırcı, "Rengahenk Türk Müziği Kadın Topluluğu'nu dünyaya taşımayı çok istiyoruz. Her şehirde farklı projeler ve konserler aracılığıyla insanlarla buluşmayı çok istiyoruz. Vakit buldukça huzurevlerine ve farklı birçok yere gidip insanları mutlu etmeyi, onlarla bir şeyler paylaşmayı çok istiyoruz. Yaşlıların böyle etkinliklere çok ihtiyacı var" diye konuştu. Grupta ritm saz sanatçısı olarak yer alan Ziraat Mühendisi Şebnem Öztekin Bulut ise, bir yıldır grup üyeleriyle bir arada olduklarını, Türk müziğinin kadın eliyle ne kadar güzelleştiğini topluma göstermek istediklerini dile getirdi. 

Huzurevi sakinlerine ‘Rengahenk’ten moral konseri

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Huzurevi sakinlerine ‘Rengahenk’ten moral konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2018 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Huzurevi sakinlerine ‘Rengahenk’ten moral konseri haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Ağustos 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:05
 • Guneş
  05:44
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:37
Sayfa Başı