ANKARA HABERLERİ

Her okula Mehmet Akif Ersoy köşesi

Hürriyet Haber
14.03.2019 - 09:13Son Güncelleme :

Altındağ’da bulunan bütün okullara Mehmet Akif Ersoy köşesi yapılacağını belirten AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı, “Çocukların İstiklal Marşı’nı ve ruhunu anlaması lazım. Çünkü Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımızı yazdığı zaman, milletimizin duygularına tercüman olmuştur. O hissiyatı, o dizelerde, o mısralarda yaşıyoruz” dedi.

Hürriyet Haber

Altındağ Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yılı ve İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliğine katılan Balcı, “Ne mutlu ki bizlere, İstiklal Marşımız Altındağ’ımızda bizim bir mahallemizde yazıldı. Allah bizlere, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın, Mehmet Akif’imiz Altındağ’da bu mısraları, dizeleri yazdı. Bize düşende onun bu aziz hatırasını yaşatmak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Her okula Mehmet Akif Ersoy köşesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2019 tarihinde saat 09 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Her okula Mehmet Akif Ersoy köşesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı