ANKARA HABERLERİ

Hepatit Başkent’te masaya yatırılacak

Hürriyet Haber
01.04.2018 - 14:11Son Güncelleme :

Viral Hepatitle Savaşım Derneği ile Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği’nin Sağlık Bakanlığı organizasyonuyla gerçekleştireceği ‘Viral Hepatitler: önleme, kontrol, eliminasyon’ programı yarın Sheraton Ankara Otel’de gerçekleştirilecek.

Hürriyet Haber

Viral hepatit hastalığının tartışılacağı etkinlikte, ‘Türkiye Viral Hepatit Önleme ve Kontrol Programı’ sunulacak. Virüslerin eliminasyon tecrübelerine ait dünyadan örneklerin aktarılacağı etkinlikte, Türkiye’de atılması gereken adımlar tartışılacak. Programın panel kısmında ABD’den Dr. Homie Razavi, Dünya Sağlık Örgütü’nden Dr. Hande Harmancı ve Portekizli AB Parlamenteri Dr. Ricardo Baptiste Leite ile Dr. Frencesso Negro, Dr. Jeffry Lazarus konuşmacı olarak katılacak.

2 MİLYONDAN FAZLA HASTA VAR

Programda, ‘Türkiye viral hepatiti önleme ve kontrol programı’, ‘Viral hepatitle mücadelede sivil toplumun rolü’, ‘Başarılı viral hepatit önleme ve kontrol programı stratejileri’ başlıklı panellerde uzmanlar isimler görüşlerini aktaracak. Etkinlikte, Viral Hepatitle Savaşım Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak ve Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ramazan İdilman da birer konuşma yapacak. Türkiye’de 18 yaş üstünde 2 milyondan fazla hepatit B enfeksiyonu taşıyan insan bulunuyor. Türkiye’de hepatit B hastalarının ancak yüzde 12’sinin hastalıklarından haberdar olduğu belirtiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hepatit Başkent’te masaya yatırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2018 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hepatit Başkent’te masaya yatırılacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2018, Perşembe
 • İmsak
  03:41
 • Guneş
  05:25
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı