ANKARA HABERLERİ

HDP'li Temelli: Tanzim satışları ile algı operasyonu yürütülüyor

DHA
12.02.2019 - 14:32Son Güncelleme :
HDPli Temelli: Tanzim satışları ile algı operasyonu yürütülüyor
DHA

ANKARA, (DHA)- HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Tanzim satışıyla, büyük bir algı operasyonu yürütülüyor" dedi.  
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Ankara ve İstanbul'da başlatılan tanzim satışlarını değerlendiren Temelli, söz konusu satışla büyük bir algı yönetiminin sürdürüldüğünü savundu. Temelli, "Tanzim satışıyla, büyük bir algı operasyonu yürütülüyor. Üreticiyi kendisi bitirmemiş gibi halciyi, esnafı düşman ilan ediyor. Pazarcı esnafını, halk esnafını hedef haline getirip, kendisinin yarattığı tarım terörünü örtbas etmeye çalışıyor. Bugün neoliberal politikalar tüm ekonomiyi esir almıştır. Şimdi sırada temizlik malzemeleri varmış. Eğer siz bu bütçeyi yıllardır savaşa değil de ülkenin gerçek ihtiyaçlarına ayırsaydınız, bu yaşadıklarınızın hiçbiri yaşanmamış olacaktı" dedi.
'BİR MERMİNİN KAÇ LİRA OLDUĞUNU HALKA SORUYOR'
Temelli, tanzim satışlarına ilişkin eleştirilerini şöyle sürdürdü:
"Erdoğan bugünlerde patlıcana taktı kafayı. Bir merminin kaç lira olduğunu halka soruyor. Koca İstanbul'da 50 noktadaki tanzim satışıyla, büyük bir algı operasyonu yapıyor. Domatesin, biberin fiyatı bile asgari ücretle değil, kurşunun fiyatıyla açıklanıyor. Sayın Erdoğan, biz kurşunun, merminin fiyatını bilmiyoruz, bizim gözümüz savaşta değil, kimsenin toprağında canında değil. Biz hakça, adaletçe paylaşımdan yanayız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden HDP'li Temelli: Tanzim satışları ile algı operasyonu yürütülüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2019 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP'li Temelli: Tanzim satışları ile algı operasyonu yürütülüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı