ANKARA HABERLERİ

Hayvanat bahçesi çağrısı

Murat YILMAZ
13.03.2018 - 15:21Son Güncelleme :

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, Ankara’ya ‘hayvanat bahçesi yapılması’ yönünde Başkan Mustafa Tuna’ya çağrıda bulunarak, “Hayvanların bulunmasına, getirilmesine ve sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamaya hazırız” dedi.

Murat YILMAZ

Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) hayvanat bahçesinin, Ankapark çalışmalarının başladığı dönemde kapatılmasının ardından birçok hayvan, başta Kayseri olmak üzere farklı illere gönderildi.

Hayvanat bahçesi çağrısıTürk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, Ankara’ya yeni bir hayvanat bahçesinin yapılıp yapılmaya konusunun uzun süredir gündeme gelmemesine dikkat çekerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya, şu ifadelerle çağrı yaptı:

ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK

“Ankara’da, vatandaşın hem turistik olarak hem de bilgilenme amaçlı gezebileceği bir hayvanat bahçesinin olmaması önemli bir eksiklik. Hayvanat bahçeleri o şehrin sembollerinden bir tanesidir. Doğaya, çevreye önem verdiğinizin bir göstergesidir. Şehrinizin insanına değer verdiğinizin karşılığıdır. Ve ilinize gelen turistlerin ziyaret edeceği mekânlardan bir tanesidir.

EL BİRLİĞİ İLE YAPALIM

İstanbul, Bursa, Gaziantep, Antalya’da var Ankara’da yok. Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bizler Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak bu duruma üzülüyoruz ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. Veteriner hekimler olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Hayvanların bulunmasına, getirilmesine ve onların sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamaya hazırız. Gelin el birliği ile Ankaramıza güzel ve modern bir hayvanat bahçesi kazandıralım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hayvanat bahçesi çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2018 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayvanat bahçesi çağrısı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2018, Salı
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  06:53
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı