ANKARA HABERLERİ

Hayaller ve hayatlar

Haşim KILIÇ
30.03.2019 - 14:38Son Güncelleme :

Kulis Sanat’ın, Dünya Tiyatrolar Günü’ndeki prömiyerle izleyiciyle buluşturduğu ‘Hayaller Hayatlar’, hayallerimiz ve gerçekte yaşadıklarımızı mizahi dille sahneye taşıyor.

Haşim KILIÇ

Serkan Melikoğlu’nun yönettiği oyunda Emre Kaymak, Çisel Ocak, Yağmur Evin ve Mert Aksu rol alıyor. Melikoğlu, ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu oyunla ilgili olarak, “Hepimizin içinde bulunduğu manevi ve duygusal boşluklar var. Hayal ettiğimiz şeyler var ama gerçekleşenler hayallerin ne kadarı? Oyun bunu sorguluyor. Hayatın bize verdiği sıkıntılar var, bunların içinde ideallerimizi ne kadar gerçekleştiriyoruz? Mutlu olduğumuz şeylerin peşinden ne kadar koşuyoruz? bunu sorguluyoruz” dedi. Tek perdelik oyunun yaklaşık 50 dakika sürdüğünü anlatan Melikoğlu, oyunun ve oyuncuların, oyun içinde kendilerini eleştirdiğini, seyircinin alışılagelmiş tiyatro anlayışının dışında bir eser izleyeceklerini ifade etti. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hayaller ve hayatlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2019 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayaller ve hayatlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı