ANKARA HABERLERİ

Hamilelik bu kadar eğlenceli olmamıştı

Haşim KILIÇ
08.02.2019 - 14:55Son Güncelleme :

Ritüel Sanat Merkezi’nin sahneye koyduğu ‘Büyük Sürpriz’, 6 Şubat’taki prömiyerin ardından tiyatroseverlerle buluştu. Oyunda, evli bir çift ve çatlak bir doktorun hamilelik ve doğumdan sonraki süreci, eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Haşim KILIÇ

Tiyatro-kafe konseptiyle hizmet veren Ritüel Sanat Merkezi, ‘Büyük Sürpriz’ isimli oyunu, tiyatroseverlerle buluşturdu. Cantuğ Turay’ın yazdığı oyunu İpek Atagün yönetirken, koreografisini Aslı Sümer üstlendi. Oyun, evli bir çift ile çatlak bir doktorun hamilelik ve doğum sonrası sürecini eğlenceli bir dille anlatıyor. Oyunda eşi Begüm Topçu Turay ve Osman Karakoç’la birlikte sahneye de çıkan Cantuğ Turay, oyunla ilgili olarak şunları söyledi:

ZORLUKLARI EĞLENCELİ DİLLE ANLATIYOR

“Oyunun ilk perdesi bütün annelerin de yaşadığı ve kendinden bir şeyler bulacağı bir perde. İkinci perdede bebekle birlikte geçen zorluklar eğlenceli bir dille anlatılıyor. Bir de çatlak bir doktorumuz var. İyi bir doktor ama gereğinden fazla meraklı ve her şeye burnunu sokan bir doktor. Hamilelik sürecinin aslında ne kadar matrak ve eğlenceli bir süreç olabileceğini göstermeye çalıştım.”

KENDİ YAŞADIĞIMIZ SÜRECİ YANSITMIŞ

Eşi Cantuğ Turay’la birlikte Masal isimli bebeklerini yaklaşık bir buçuk yıl önce dünyaya getiren Begüm Topçu, anneliğin dünyanın en özel ve güzel duygusu olduğunu belirtti. Oyunda ‘Şirin’ karakterini oynayan Topçu, “Cantuğ, çok iyi bir gözlemci. Bizim kendi yaşadığımız süreci, çok iyi gözlemlemiş. Herkesin yaşadığı şeyler olduğu için oldukça doğal ve samimi” dedi. Son olarak ‘Aşk ve Mavi’ dizisinde rol alan ünlü oyuncu Osman Karakoç da, doktor Salih rolüyle iki yıl aranın ardından tiyatro sahnesine döndü. Karakoç, “Çok rahat bir çalışma süreci oldu. Çatlak ama samimi bir adamı oynuyorum” bilgisini verdi. Oyun, 10-13-16-23 ve 27 Şubat’ta izleyici ile buluşmaya devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hamilelik bu kadar eğlenceli olmamıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Şubat 2019 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hamilelik bu kadar eğlenceli olmamıştı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı