ANKARA HABERLERİ

Halteri bıraktı hayaline koştu

Ahmet Sertan USUL/AA
23.12.2018 - 14:44Son Güncelleme :

Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'ndan Türkiye'ye bronz madalyayla dönen milli halterci Hilal Bakan, küçük yaşlardan beri kurduğu jandarmada görev alma hayaliyle Jandarma Genel Komutanlığı’nın sınavlarını başarıyla geçip astsubay olarak göreve başladı.

Ahmet Sertan USUL/AA

Türkiye'de ve Avrupa'da halterde birçok başarı elde eden Bakan, profesyonel spor hayatını sonlandırarak, jandarma bünyesinde hayalini gerçeğe dönüştürdü. Halteri çok sevmesine rağmen küçük yaşlardan beri jandarma olmanın hayalini kurduğunu anlatan Bakan, sınav, mülakat ve elemeleri başarıyla geçmesinin ardından yaklaşık 1 yıl jandarma okullarında eğitim aldığını, daha sonra da astsubay olarak göreve başladığını kaydetti. Bakan, jandarmanın icra ettiği görevleri sadece erkeklerin yapabileceği algısını doğru bulmadığını belirterek, "Bünyemizde görev almak isteyen tüm kadınlarımıza çağrıda bulunuyorum. Kadın olarak bu görevi yapamayacaklarını kesinlikle düşünmesinler. Görev almak isteyen tüm kadınları bünyemize davet ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Halteri bıraktı hayaline koştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Aralık 2018 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halteri bıraktı hayaline koştu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı