ANKARA HABERLERİ

Halterci babanın eskrimci oğlu

Hürriyet Haber
30.03.2019 - 14:58Son Güncelleme :

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Halil Mutlu’nun 11 yaşındaki oğlu Arda Mutlu’nun, eskrim sporunda büyük hedefleri bulunuyor.

Hürriyet Haber

Arda Mutlu, 3 yıl önce ağabeyinden görerek başladığı eskrimde ay-yıldızlı bayrağı olimpiyatlarda dalgalandırmayı hedefliyor.
Samsun’da düzenlenen Açık Eskrim Turnuvasına katılan Arda Mutlu, hedefinin babası gibi adını olimpiyatlara yazdırmak olduğunu söyledi.
Halter yerine ağabeyinin yaptığı eskrime ilgi duyduğunu ifade eden Mutlu, “Üç yılda birçok madalya kazandım. Hedefim babam gibi olimpiyatlarda Türk bayrağını dalgalandırmak” dedi.
Ailesinin eskrim yapmasından memnun olduğunu belirten Mutlu, “Halter bana göre bir spor değil eskrimi daha çok seviyorum. Babam da eskrim yapmamdan memnun” diye konuştu.

SON DURAĞIMIZ ESKRİM OLDU

Halil Mutlu ise çocuklarının sporcu olmalarından memnun olduğunu anlattı. Mutlu, “Ben halterciyim, eşim de milli sporcu. Kendi branşlarımıza yönlendiremedik. Farklı branşlara da gönderdik, çocuklar eskrimi severek yapıyor. Hedeflerimiz de yüksek. Bütün çocuklara sporu öneriyoruz. Ve biz bu öneriyi yaparken de çocuklarımızın spordan uzak durmaları doğru değil. Hem velilere hem de çocuklarımıza örnek olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Halterci babanın eskrimci oğlu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2019 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halterci babanın eskrimci oğlu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı