ANKARA HABERLERİ

Halk dansları yaşatılıyor

Hürriyet Haber
04.01.2019 - 14:41Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi Folklor Müzik Gençlik Topluluğu (FOMGET), 2018-2019 sezonunda çalışmalarını sürdürüyor.

Hürriyet Haber

Kursa kayıt yaptıran her yaş ve meslekten kursiyerler, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel halk danslarını öğreniyor. Aralarında memur, eğitmen ve öğrencilerin yer aldığı 16-32 yaş arası 80 kursiyer, haziran ayına kadar kursa devam edecek. FOMGET’te eğitim alan kursiyerler, mart ayında da Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlendiği Ankara İl Yarışması’nda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Başkenti temsil edecek.

GELECEK NESİLLERE AKTARIYORUZ

FOMGET eğitmenliği yapan Halk Oyunları Uzmanı Tamer Bozkuş, “Gelenek, göreneklerimizi unutmayarak bu sayede gelecek nesillere aktarıyoruz” dedi.
2011’de Zakopane’de düzenlenen Dünya Halk Dansları Yarışması’nda dünya birincisi olan FOMGET’in, üç kez Türkiye birinciliği ve 10 yıl üst üste de Ankara birinciliği bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Halk dansları yaşatılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ocak 2019 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halk dansları yaşatılıyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı