ANKARA HABERLERİ

Hacettepe ana arterlere bağlandı

Hürriyet Haber
26.02.2019 - 15:28Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, inşaatı devam eden Hacettepe Üniversitesi Köprülü Kavşağı’nın bağlantı yollarından Angora Bulvarı ve Eskişehir Yolu güzergâhlarını her iki yönde de trafiğe açtı.

Hürriyet Haber

Çalışmalar kapsamında Hacettepe Üniversitesi Köprülü Kavşağı Ard Germe Köprüsü’nün yüksek kot ve virajlı yapısı sebebiyle kış aylarında yaşanacak buzlanmayı engellemek için köprünün 310 metrelik ard germe kısmına, iki şeritte 4 adet lastik izi için 10 bin 640 ısıtma sistemi kablosu yerleştirdi. 320 kilowattlık alttan ısıtmalı asfalt yol sistemi, ısı ve nem sensörlerinin, buzlanmanın oluşabileceği koşullarda devreye girerek kabloları ısıtıyor. Otomatik olarak devreye giren sistem, bu sayede yolu ısıtarak olası bir buzlanmayı önlüyor, belli bir sıcaklığa erişince de otomatik olarak devreden çıkıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hacettepe ana arterlere bağlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2019 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hacettepe ana arterlere bağlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı