ANKARA HABERLERİ

Gün birlik olma günüdür

Hürriyet Haber
07.03.2019 - 09:29Son Güncelleme :

Tokat Niksar Şıhlar Köyü Derneği 20’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde İlkadım Salonu’nda yapıldı.

Hürriyet Haber

Geceye, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı. Hemşehri derneklerinin önemini vurgulayan Yaşar, “Doyduğumuz toprakları da, doğduğumuz toprakları da unutmayacağız. Hemşehri derneklerinin, temsil ettiği bölgenin gelenek ve göreneklerini yaşatmada çok önemli rolü var. Ayrıca bu tür dernekler temsil ettiği bölgenin gelenek ve göreneklerini yaşatmanın yanında iyi günde kötü günde hemşehrilerini bir araya getiriyor. Öte yandan örgütlü toplum olabilmek de önemli. Örgütlü toplum olursa demokrasi rayına oturur. Ülkenin geleceği için daha sağlıklı adımlar atılır. İnsanları sevmeliyiz. Kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Kin ve nefret dili kullanmamalıyız. Allah’ın yarattığı insanların hepsine eşit davranmalıyız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gün birlik olma günüdür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2019 tarihinde saat 09 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gün birlik olma günüdür haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı