ANKARA HABERLERİ

Güdül’e organize sera bölgesi

Murat YILMAZ
07.02.2019 - 15:59Son Güncelleme :

Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Sanayi Odası, Ayaş Belediyesi ve Güdül Belediyesi tarafından Güneyce bölgesine yaklaşık 600 dönümlük Organize Sera Bölgesi kurulacak.

Murat YILMAZ

Yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceği sera bölgesinde farklı sebzeler yetiştirilecek. Ayaş ve Güdül’de yetişen ve ünü dünyaya ulaşan domatesin de yetiştirileceği seradaki ürünler için yurt dışından da ihraç talebi geliyor. AK Parti Güdül Belediye Başkan Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Yalçın, “Buradaki ürünün tamamı ihraç olabilir. Şu an talepleri topluyoruz” dedi. Yalçın proje ile ilgili, “ Ayaş Domatesi ve Güdül domatesi oldukça önemli bir marka. Bütün sebzeler olacak ama ağırlık domates üzerine 200 dönüm ortak alan olacak. Yaklaşık 2 bin kişi buradan ekmek yiyecek” diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Güdül’e organize sera bölgesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güdül’e organize sera bölgesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı