ANKARA HABERLERİ

Grup Çizgi 'Arbede'yle piyasaya girdi

Hürriyet Haber
01.04.2018 - 14:14Son Güncelleme :

Vokalde M. Eren Çevik, gitarlarda Cem Saydam ile Bülent Büyükgüral, bas gitarda Onur Bayer ve davulda Doruk Andiç’ten oluşan Ankaralı grup ‘Çizgi’,16 Mart’ya piyasaya çıkan ilk albümleri “Arbede” ile profesyonel müzik dünyasına adım attı.

Hürriyet Haber

“Çizgi” isminin profesyonel mesleklerinin müziğe yansıması olduğunu belirten iç mimar M. Eren Çevik ve mimar Onur Bayer’in fikir babası olduğu projeye daha sonra Cem Saydam, Bülent Büyükgüral katıldı. Çizgi grubu; Müziği antidepresan gibi gördüklerini belirterek, işle ve hayatla olan mücadelelerini sözlere ve melodilere yansıttıklarını söylüyor.

12 YILLIK ÇALIŞMA

Albümdeki tüm şarkıların aranjelerini San Fransisco’da aldığı ses mühendisliği eğitimini tamamlayıp gruba gitarist olarak katılan Cem Saydam yaptı. 12 yıl boyunca hazırlanan 50 civarı eser arasından seçilen 7 şarkı ile müzikseverlere sunulacak olan “Arbede”de; “Değişik”, “Adam Oldum Ben Kocaman”, “Miş Mişim”, “Kurşun Kalem”, “Kokoş”, “İşte Bu Hayat” ve “Bana Nazır” isimli şarkılar yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Grup Çizgi 'Arbede'yle piyasaya girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2018 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Grup Çizgi 'Arbede'yle piyasaya girdi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı