ANKARA HABERLERİ

Grubumuzu Metallica şarkıları kurdu

Köklem SEREN/Melis KÖRS
18.07.2019 - 17:16 |Son Güncelleme :

Amerikalı müzik grubu Metallica’nın müziğine olan tutkularıyla bir araya gelen ve sadece ünlü grubun şarkılarını seslendiren 5 Ankaralı müzisyenin hayat verdiği ‘The Five Horsemen’, “Metallica’nın şarkıları bizi sahnede tanıştırdı ve grubumuz kuruldu” diyor.

Köklem SEREN/Melis KÖRS

Konserlerinde sadece dünyaca ünlü rock müzik grubu Metallica’nın unutulmaz şarkılarını seslendiren Ankaralı ‘The Five Horsemen’ grubuna; gitarda Mehmet Özer, Ömer Çakar, Selim Eralp, vokalde Murat Zümrüt davulda ise Cemal Mert Bulut hayat veriyor. Tanışmalarının da sahnede gerçekleştiğini anlatan beş Metallica sevdalısı müzisyen, “Bizimkisi müzikten çok Metallica sevdası” diyor. Metallica severler tarafından kısa sürede dikkat çekmeyi başaran ‘The Five Horsemen’ üyeleri bir araya gelme hikâyelerini ve gelecek planlarını şu sözlerle anlatıyor:

GRUP SAHNEDE KURULDU

*Grubun bir araya gelme hikâyesinden bahseder misiniz?

Murat: “Hepimizin sahne aldığı ayrı gruplar da var. Bir gece Ömer’in grubu sahnedeyken, birden bire sahneye atladım ve bir Metallica şarkısı söylemeye başladım. Sonrasında kendi aramızda ‘Hadi bir Metallica grubu kuralım’ şeklinde konuşmalar geçti. Bu konuşmanın ardından Temmuz 2018’de grubumuz kuruldu.”

*İsmini nasıl kararlaştırdınız?

Selim: “Metallica deyince, albümlerdeki herhangi bir isim aslında olabilirdi. ‘Ne olsun’ diye kendi aramızda konuşurken aklımıza ‘The Four Horsemen’ şarkısı geldi. Türkçe, ‘Mahşerin Dört Atlısı’ anlamına geliyor. Bizim grupta 5 kişi olunca o şekilde yapalım, hem de şarkıya gönderme olur dedik.”

* Ankara kökenli bir grupsunuz. Yerel kalma çabanız var mı?

Selim: “Böyle bir şey ancak çok planlarsak olur. Mesela Trabzon’dan teklif gelirse neden gidip çalmayalım. Ülkede metal müziğe olan yaklaşımdan dolayı açılmak çok mümkün olmuyor diyelim.”

*Metallica’nın parçalarına ek olarak kendi imzanızı taşıyan şarkılarla yolunuza devam etmek gibi bir düşünceniz varmı?

Selim: “Beste yapmak çok ayrı bir dünya. Bu grup beste yapmaz diyemem farklı bir proje altında olabilir. Eğer yelpaze genişlerse ‘Metallica Tribute’ grubu olmayız zaten.“

*En büyük hayaliniz nedir?

Mehmet: “Büyük bir festivalde, binlerce dinleyiciye Metallica çalmak bizim için çok keyifli olur.”

 Grubumuzu Metallica şarkıları kurdu

AMACIMIZ BEĞENİLMEK DEĞİL, SANAT İÇİN YAPIYORUZ

*Türkiye’de ki rock müzik yaklaşımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Ömer: “Türkiye’de artık yapılan her müzik ticari bir amaç güdülerek yapılıyor. Belli bir trend var ve insanlar da buna uyum sağlıyor. Biz daha farklı bir odakta ilerliyoruz. Sanat bizim için daha ön planda. Dinleyici sevmese ya da tercih etmese bile biz içinde sanat barındıran bir müzik yapıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Grubumuzu Metallica şarkıları kurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Temmuz 2019 tarihinde saat 17 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Grubumuzu Metallica şarkıları kurdu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:32
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı