ANKARA HABERLERİ

Görünmeyen emektarlar

Hürriyet Haber
27.03.2019 - 09:36Son Güncelleme :

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da bulunan atölye kampüsünde çalışan 250 emektar, 12 yerleşik bölgedeki tüm oyunların kostümlerini dikiyor, dekorlarını inşa ediyor, aksesuarlarını hazırlıyor.

Hürriyet Haber

Tiyatro sahnelerinde oyuncuların emeklerini ve yeteneklerini destekleyen görünmeyen kahramanlar; diktikleri kostümler, tasarladıkları dekorlar, yaptıkları aksesuarlar, ışıklandırma ve ses teknikleriyle izleyicinin ayrı bir dünyaya gitmesini sağlıyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün 12 yerleşik sahnesinde sergilenen oyunların tüm kostümleri, aksesuarları ve dekorları Ankara Macunköy’deki tiyatro kampüsü içinde yer alan Sanat Teknik Müdürlüğü’nde hazırlanıyor. Kadın ve erkek terzi, şapka ve çiçek, demir, mekanik, marangoz, kundura, peruka ile elektronik atölyelerinin bulunduğu 25 bin metrekarelik alanda hummalı çalışma yürüten 250 emektar, sezondaki tüm oyunların, kostüm, dekor, aksesuar ihtiyacını karşılıyor.

SAHNE ARKASININ EMEKÇİLERİ

Perde” dendikten sonra sahnede başarılı performanslar sergileyen tiyatro sanatçılarına, sahne arkasında hünerleriyle sanata katkı sağlayan büyük bir emekçi kadro bulunuyor. Oyunun sesçisinden ışıkçısına, suflözünden makyözüne tüm ekip, izleyicileri farklı bir dünyaya götürmek ve sanatçıların en iyi performansa ulaşmalarını sağlamak için çalışıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Görünmeyen emektarlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2019 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Görünmeyen emektarlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı