ANKARA HABERLERİ

Gölbaşı’nda engel olmayacak

Hürriyet Haber
06.02.2019 - 09:17Son Güncelleme :

MHP’nin Gölbaşı belediye başkan Adayı Ramazan Şimşek, engelli vatandaşlar Ali Toprak ve Çağlar Coşkun ile bir araya geldi.

Hürriyet Haber

14 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle omurilik felci olan 46 yaşındaki Ali Toprak, eve bağımlı ve dört duvar arasında kalmak istemediklerini belirterek, “Sokakta daha rahat hareket etmek istiyoruz. Bizlere yönelik sosyal aktivitelerin daha da artırılması gerekiyor” dedi. 13 yaşındayken yaşadığı bir rahatsızlık sonucu ortopedik engelli olan 38 yaşındaki Çağlar Coşkun da “Dışarıya çıktığımızda, insanların yardımı olmadan engelli erişimine uygun şekilde yapılan ve kendimiz çıkabileceğimiz kaldırımlar istiyoruz” diye konuştu. Vatandaşların talep ve isteklerini dinleyen Şimşek, engelli vatandaşların evlerine kapanmadığı ve daha yaşanabilir bir Gölbaşı için projeleri olduğunu söyledi.

ŞARTLARI DÜZELTECEĞİZ

Gölbaşı’na yeni bir hikâye yazacaklarını ve bu hikâyede asla ‘engel’ kelimesi olmayacağını kaydeden Şimşek, “Onlar bizim için engelli değil ayrıcalıklı ve özel insanlardır. Fiziksel zorlukları yüzünden kendilerini dış dünyaya kapatmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Hem fiziksel hem de sosyal şartları özel insanlarımızın da rahat kullanabilecekleri alanlar haline getireceğiz. Engelsiz bir Gölbaşı için yapacağımız çalışmaları hep birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gölbaşı’nda engel olmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2019 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gölbaşı’nda engel olmayacak haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı