ANKARA HABERLERİ

Gerede Tüneli'nde son 190 metre

AA
06.12.2018 - 15:03Son Güncelleme :

Ankara’nın içme su ihtiyacını karşılaması planlanan ve Bolu’dan başlayan, toplam uzunluğu 31 bin 592 metre olan 4.5 metre çapındaki Gerede Tüneli’nde 190 metre kaldı.

AA

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Ankara'ya içme suyu sağlayacak Gerede Tüneli'nde son 190 metrenin kaldığını belirterek, “Tünelin tamamlanmasıyla Ankara'nın 2050 yılına kadarki içme suyu ihtiyacı karşılanacak” dedi. Aydın şu bilgileri verdi:

3 MİLYON KİŞİ YARARLANACAK

“Ülkemizin en uzun içme suyu tüneliyle 226 milyon metreküp içme ve kullanma suyu, Çamlıdere Barajı'na enerji tüketmeden aktarılacak. Gerede Tüneli, Ankara için son derece önemli bir projedir. Ankara'nın mevcut içme suyu ihtiyacı Çubuk 2, Kurtboğazı, Çamlıdere, Akyar, Eğrekkaya, Kavşakkaya barajları, isale hatları ve İvedik Arıtma Tesisi'nden sağlanıyor. Gerede sisteminin tamamlanmasıyla 3 milyon kişiye memba suyu kalitesinde içme suyu sağlanacak.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gerede Tüneli'nde son 190 metre hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Aralık 2018 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gerede Tüneli'nde son 190 metre haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı