ANKARA HABERLERİ

Geleceğin verimliliği Ankara'dan geçiyor

Doğahan GİRİTLİOĞLU
09.12.2018 - 15:18 |Son Güncelleme :

ATO Başkan Gürsel Baran, Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na özel olarak hazırladıkları ‘ATO Verimlilik Raporu’nu anlattı. Baran, raporla ilgili “Ankara’da inanılmaz bir kaynak var. Türkiye’nin geleceğinin verimliliği Ankara’dan geçiyor” dedi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından ATO Congresium’da düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, başta savunma sanayi olmak üzere sanayi, eğitim, enerji, tarım, iletişim, ulaşım ve sağlık sektörlerinden önemli firmalarını üç gün boyunca Ankara’da bir araya getirdi.

Cumu günü açılışı yapılan ve dün sona eren fuarda Ankara Ticaret Odası (ATO) da stant kurdu. ATO Verimlilik Raporu’nun tanıtımının yapıldığı stantta Hürriyet Ankara’ya konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, hazırladıkları raporun detaylarını şöyle anlattı:

DİREKT UÇUŞSUZ SAĞLIK TURİZMİ OLMAZ

“Hazırladığımız verimlilik raporu, Ankara’nın geleceği ile ilgili. En güncel çalışmamız şu anda, yurt dışından direkt uçuşlar. Konu verimlilik olunca, önceliğimiz sağlık turizmi. Sağlık turizmi için insanlar aktarmalı uçuşla gelmez. Biz gerçekten yurt dışı uçuşlarla ilgili iyi bir noktaya geldik ama iki hatta daha ihtiyacımız var. Biri Çin, biri de Amerika. Ayrıca; savunma sanayisinin, sağlığın merkezi Ankara. Özellikle termal anlamda Ankara, Türkiye’nin en kıymetli yerlerinden bir tanesi.

ROMA HAMAMI’NI GÖRMEYE 5-6 KİŞİ GELİYOR

Türkiye’nin geleceğinin verimliliği Ankara’dan geçiyor. ‘Ankara’ya Birgün Yetmez’ adıyla bir gezi düzenledik. Örneğin Roma Hamamı, dünyanın önemli bir başkentinde, bir Avrupa şehrinde olsa, günde herhalde binlerce kişi ziyaret eder. Roma Hamamı ziyaretimizin sonunda görevliye “günde kaç kişi geliyor” diye sordum. Gelen sayı 5-6. Kapatmışız, örtmüşüz, tanıtmıyoruz, anlatmıyoruz, kendimiz bilmiyoruz. Bunların tamamını çıkardık, çalışma yapacağız. İnşallah biz bunlarla ilgili farkındalık yaratmak istiyoruz.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİYLE BAKANLIKLARA SUNDUK

Görev süremizce ziyaret ettiğimiz her bakanlığa dosyalarımızı götürdük. Ankara ticaretiyle ilgili konuların bakanlığa iletilmesinde aracı olmaya çalıştık. Komitelerimizden gelen sorunların tamamını çözüm önerileriyle beraber bakanlarımıza ilettik. Fuarın haberini alınca konuyla ilgili bir kitapçık hazırladık. Verimlilik raporundaki bilgileri bakanlarımızla paylaştık. Turizm Bakanımıza Ankara’nın turizmiyle igili yaptıklarımızı paylaşık, Sanayi Bakanımızla dijitallşemeden elde ettiğimiz başarıyı ve bütün hepsinden elde ettiğimiz verimliliği konuştuk.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Geleceğin verimliliği Ankara'dan geçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Aralık 2018 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin verimliliği Ankara'dan geçiyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  06:02
 • Güneş
  07:29
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı