ANKARA HABERLERİ

Fuar alanı için 30 Mart’ta ihale

Hürriyet Haber
12.03.2018 - 15:50Son Güncelleme :

Yapımı yılan hikâyesine dönen Akyurt’taki fuar alanı ile ilgili taraflar toplandı. Toplantıda 30 Mart’ta ihaleye çıkılması kararı alındı.

Hürriyet Haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Akyurt’taki fuar alanıyla ilgili olarak kurulan şirket ortaklarıyla toplantı yaptı. Başkanlık makamındaki toplantıda, çalışmaların hızlandırılması görüşünde hemfikir olunurken, Akyurt’a yapılacak Fuar Alanı için 30 Mart’ta ATO Congresium’da VİP Salonu’nda saat 16.00’da ihaleye çıkılması kararlaştırıldı.

MALİYETİ 279 MİLYON TL

Toplantıda; 116 bin metrekare kapalı, 127 bin metrekare de açık alana sahip olmasının planlandığı fuar alanının toplam maliyetinin 279 milyon TL olmasının hedeflendiği kaydedildi. Başkan Tuna’nın fuar alanının bir an önce yapılması ve Ankaralıların hizmete sunulması gerektiğini söylediği toplantıda, ihaleye 72 firma davet edilecek.

GENİŞ KATILIM SAĞLANDI

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 8 kurum ve kuruluşun ortaklığında kurulan ‘Ankara Uluslararası Fuar alanı ve Kongre Merkezi A.Ş.’nin hissedarları adına toplantıya; Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner katıldı.

HİSSE ORANLARI ŞÖYLE

Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi A.Ş’nin 8 kurum-kuruluşunun hisse oranları şöyle:

*Ankara Büyükşehir Belediyesi: Yüzde 21,6

*Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB): Yüzde 24

*Ankara Ticaret Odası(ATO): Yüzde 20

*Ankara Sanayi Odası(ASO): Yüzde 20

*Ankara Ticaret Borsası(ATB): Yüzde 5

*Akyurt Belediyesi: Yüzde 5

*Ankara Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği: Yüzde 2

*Ankara Valiliği: 2,4

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Fuar alanı için 30 Mart’ta ihale hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mart 2018 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fuar alanı için 30 Mart’ta ihale haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı