ANKARA HABERLERİ

Frig Vadisi'nde turizm atağı

Hürriyet Haber
07.06.2018 - 14:27Son Güncelleme :

Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya illerinde geniş bir alanı kapsayan Frig Vadisi Tabiat Parkı’nda turizm atağı başlatılıyor. Frig Vadisi; ATV, kano, fayton ve Kral Midas Kayığı gibi aktivitelerle doğa ve spor turizmi açısından önemli bir cazibe merkezi haline getirilecek.

Hürriyet Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ‘tabiat parkı’ ilan ettiği Frig Vadisi’nin, turizm geliştirme projesi kapsamında yapılan çalışmalarla önemli bir cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor. Frig Vadisi Tabiat Parkı’nda yapılacak çevre ve peyzaj düzenlemelerinin yanı sıra ATV, kano, fayton ve Kral Midas Kayığı gibi aktiviteler de yer alacak.

ROMA VE BİZANS DÖNEMİ

Tarihi ve kültürel değerlerle birlikte önemli doğal güzellikleriyle öne çıkan bölgede, tarihi kaya anıtları ve yerleşimlerinin yanı sıra Roma ve Bizans dönemine ait mezar odaları ile kiliseler bulunuyor. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği vadide, daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşmak ve misafirlerin bölgede daha uzun süre kalmasını sağlamak için başlatılan çalışmalar devam ediyor. AA

YILDA YAKLAŞIK 50 BİN TURİSTİ AĞIRLIYOR

Ankara'nın Polatlı ilçesinde, Frigya medeniyetinin başkenti Gordion bulunuyor. Frig Vadisi, tarih turizmi kapsamında yılda yaklaşık 50 bin turisti ağırlıyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Frig Vadisi'nde turizm atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Haziran 2018 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Frig Vadisi'nde turizm atağı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı