ANKARA HABERLERİ

Fındıkkıran balesi meşaleyi aydınlatacak

Haşim KILIÇ
22.12.2018 - 13:16Son Güncelleme :

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konan ‘Fındıkkıran’ balesi, Türk Eğitim Derneği (TED)’in ‘10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye’ kampanyasına destek sağlamak için özel olarak sahnelendi.

Haşim KILIÇ

TED İletişim Komitesi tarafından düzenlenen geceye, kolejliler büyük ilgi gösterdi. TED ailesi için özel olarak sahnelenen eseri, kolejliler çocuklarıyla beraber izledi. GeceHaşim KILIÇden elde edilecek gelir, TED’in ‘10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye’ kampanyasına aktarılacak. Çaykovski’nin 1891’de bestelediği son bale eseri olma özelliğini taşıyan Fındıkkıran balesi, küçük Alman kız Clara Stahlbaum’un yeni yıl hediyesi olarak aldığı Fındıkkıran oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Fındıkkıran balesi meşaleyi aydınlatacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Aralık 2018 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fındıkkıran balesi meşaleyi aydınlatacak haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı