ANKARA HABERLERİ

Finalist filmler belli oldu

Hürriyet Haber
12.03.2018 - 14:34Son Güncelleme :

Bu yıl 29’uncusu düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak ‘Ulusal Uzun Film Yarışması’ finalistleri belli oldu.

Hürriyet Haber

Festival'de yarışacak olan, 31 film arasından Aynur Çıray, Şenay Aydemir ve Şeyma Balcı’dan oluşan ön seçici kurulun değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçen 10 film belirlendi. Usta yönetmenler Onur Ünlü, Tayfun Pireselimoğlu ve Ümit Ünal’ın yeni filmlerinin birlikte yarışacağı yarışmada, Sundance Film festivali’nde “En İyi Film” ödülü alan Kelebekler, Berlinale Generation 14plus bölümünde yarışan Güvercin ve Berlinale Forum bölümünde dünya prömiyerini yapan Tuzdan Kaide filmleri de yer alacak.

SEÇİÇİ KURUL SEYİRCİYLE İZLEYECEK

Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde Barış Pirhasan’ın başkanlığında, Songül Öden, Güven Kıraç, Şebnem İşigüzel ve Meryem Yavuz’dan oluşan seçici kurul filmleri seyirciyle birlikte izleyecek. Film gösterimleri sonrasında yapılacak söyleşilerde yönetmenler seyircilerle buluşacak.

FİNALİSTLER İSE ŞÖYLE:

1. Bekçi-Yönetmen: Durmuş Akbulut

2. Güvercin-Yönetmen: Banu Sıvacı

3. Halef-Yönetmen: Murat Düzgünoğlu

4. Kelebekler-Yönetmen: Tolga Karaçelik

5. Put Şeylere-Yönetmen: Onur Ünlü

6. Renksiz Rüya-Yönetmen: Mehmet Ali Konar

7. Sofra Sırları-Yönetmen: Ümit Ünal

8. Tuzdan Kaide-Yönetmen: Burak Çevik

9. Yol Kenarı-Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu

10. Zor Bir Karar-Yönetmen: Ender Özkahraman

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Finalist filmler belli oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mart 2018 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Finalist filmler belli oldu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı