ANKARA HABERLERİ

Evsizlere yuva oldu

Hürriyet Haber
21.12.2018 - 15:01Son Güncelleme :

Başkent, mevsimin soğuk günlerini yaşarken Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ulus’taki Barınma Evi, evsiz ve kimsesiz vatandaşlara kış-yaz barınma imkânı sağlıyor.

Hürriyet Haber

Yılın her günü 24 saat boyunca hizmet veren Barınma Evi; bedensel, zihinsel, psikolojik problemi olan veya herhangi bir nedenle evden atılan, evini terk eden ya da evi olmayan kimsesiz vatandaşlara sıcak bir yuva oluyor. 2018’in başından bu yana bin 177 kişinin hizmet aldığı Barınma Evi’nde barınma, yemek, yıkanma ve giysi yardımı hizmetleri veriliyor. Daha çok vatandaşlardan ALO 153 Mavi Masa’ya gelen ihbarları değerlendiren Büyükşehir ekipleri, 7/24 hizmet araçlarıyla sokakta kalan vatandaşları alarak, Barınma Evi’ne getiriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Evsizlere yuva oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Aralık 2018 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Evsizlere yuva oldu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı