ANKARA HABERLERİ

Esnaf sandığa gitti

Mert Gökhan KOÇ
15.04.2018 - 10:38 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO), meslek komiteleri ve meclis üyelerini seçmek için dün sandık başına gitti. ATO Congresium’da gerçekleştirilen seçimler için yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Mert Gökhan KOÇ

Yaklaşık 25 bin üyenin katılımının beklendiği seçimlerde oy verme işlemi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşti. Kurulan 140 sandıkta, 67 meslek komitesinin yanı sıra 181’i meclis üyesi olmak üzere toplam 429 üyenin seçimi için oy kullanıldı. Seçim sürerken, üyelerin oy kullanması için gerekli olan yetki belgesi için müracaat işlemleri de ATO’da devam etti.

BARAN: ÇIKAN NETİCE HAYIRLARA VESİLE OLSUN

ATO Başkanı Gürsel Baran da Congresium’daki seçimlerde 45 numaralı ‘Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi’ sandığında oyunu kullandı. ATO’nun tarihi günlerinden birini yaşadığına değinen Baran, “Olabilecek en şeffaf ortamda üyelerimiz gelip oyunu kullanıyor. Çok büyük bir ilgi var” dedi. Uzun yıllardan beri boyacılık mesleğinde olduğunu hatırlatan Baran, “ATO’daki varoluş nedenim de boyacıları temsil etmek. Ben de oyumu kullandım, buradan çıkacak netice hayırlara vesile olur inşallah. Buradan çıkabilirsek önümüzdeki hafta cuma günü başkanlık yarışı olacak. Orada da 1.5 yıllık icraatımız Ankaralıların beğenisini kazandıysa, ondan sonraki 4 yıllık süreçte tüm sektörlerin, ticaret erbabının dertlerini çözmek gayretinde oluruz” diye konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU DA OY KULLANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklığlu da ATO seçimlerinde oyunu 15 numaralı ‘Sıhhi Tesisat Malzemesi Satıcıları Meslek Komitesi’ sandığında kullandı. Hisarcıklıoğlu, komite seçimlerinin yapıldığı sandıkları teker teker gezerek ATO üyeleriyle selamlaştı.

SALDIRIYA UĞRAYAN DERYAL DE SEÇİMLERDEYDİ

Geçtiğimiz günlerde ATO’da 35-40 kişilik bir grubun yumruklu ve tekmeli saldırına maruz kalan ve hastanelik olan ATO Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal de seçimlerde hazır bulundu.

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

ATO seçimlerine esnaf yoğun ilgi gösterdi. Seçimlerin yapıldığı ATO Congresium ile Söğütözü bölgesinde oy vermek için gelen esnaf nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

CUMA GÜNÜ BAŞKANLIK SEÇİMİ

Sonuçların kesinleşmesiyle birlikte bir sonraki aşama için seçim sandıkları bu kez 20 Nisan Cuma günü saat 09.00-13.00 saatleri arasında ATO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda kurulacak. Mazbataları alan Oda Meclis Üyeleri, ATO’nun gelecek 4 yılına yön verecek yönetim kurulu başkanı, üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve TOBB delegelerini seçecek. ATO, üye sayısı itibariyle Türkiye’nin ikinci büyük odası konumunda. ATO, Türkiye’deki ortalama her 11 şirketten birini temsil ediyor. Toplam vergi gelirin yüzde 12’si ve toplam dış ticaret hacminin yüzde 5’i ATO üyeleri tarafından üretiliyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Esnaf sandığa gitti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2018 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esnaf sandığa gitti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Güneş
  07:54
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:08
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı