ANKARA HABERLERİ

Eryaman rekabeti

Hürriyet Haber
14.07.2019 - 09:49Son Güncelleme :

Sarı-lacivertli kulüp, kendilerine stadın tahsisinin yapılmadığı ile ilgili bilgilendirme yaparken, Gençlik ve Spor Bakanlığı, bunun ardından bir açıklama yayınlayıp, 19 Mayıs Stadı’nda olduğu gibi bu tesisin de müştereken kullanılabileceğini vurguladı.

Hürriyet Haber

Eryaman Stadı’nın tahsisi hususunda, Ankaragücü kulübünden gelen duyuru tartışmaya yol açarken, Gençlik ve Spor Bakanlığı, bir bilgilendirme yayımlayıp, konuya açıklık getirdi. İki kulübün, ortak hareket etmek yerine, 4 gün arayla stadın kendilerine bedelsiz tahsisi konusunda çalışma yürüttükleri belirlendi. 

MKE Ankaragücü’nün, Eryaman Stadı’nın 5 yıl süreyle kulübe tahsis edilmesi başvurularının, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından reddedildiği yönündeki duyuruyu, kamuoyu ile paylaştı. Bu paylaşımın ardından yapılan Bakanlık açıklamasında, geçmişte 19 Mayıs Stadı’nda da olduğu gibi MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin bu tesisi müştereken kullanabilecekleri kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Eryaman Stadı’nın MKE Ankaragücü’ne 5 yıl süreli olarak bedelsiz tahsis talebi, 07.02.2019 tarihinde bakanlığımıza iletilmiştir. Aynı stadın Gençlerbirliği’ne 10 yıl süreli olarak bedelsiz tahsis talebi ise 11.02.2019 tarihinde bakanlığımıza iletilmiştir. Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan komisyonun, 13.05.2019 tarihli kararıyla, her iki kulübün ayrı ayrı talepleri uygun değerlendirilmemiş olup, verilen kararın ‘Açıklama’ kısmında, stadın kullanımının müştereken olabileceği belirtilmiştir.

İKİNCİ TALEP DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA

Hatırlanacağı üzere, geçmişte de 19 Mayıs Stadı her iki kulübün kiralama talepleri üzerine, MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği’ne müştereken kiralanmıştır. MKE Ankaragücü, Eryaman Stadı’nın 5 yıl süre ile kendilerine tahsis edilmesi talebini tekrar bakanlığımıza iletmiş olup, bu talep değerlendirme aşamasındadır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eryaman rekabeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2019 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eryaman rekabeti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:53
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı