ANKARA HABERLERİ

Engelsiz merkez yaşama bağladı

Hürriyet Haber
14.02.2019 - 09:29Son Güncelleme :

Down sendromlu Alev Demirel (31), Etimesgut Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki mutfak atölyesi sayesinde hayata bağlandı.

Hürriyet Haber

Engelsiz Yaşam Merkezi’ne gelmeden önce içine kapanık, kimseyle konuşmak istemeyen Alev, merkez sayesinde kısa sürede kendini aştı ve tamamen yeni bir kişiliğe büründü. Annesi Şükriye Özden, Alev’in asosyal bir çocuk olduğunu ve şimdiye kadar hiç arkadaşının olmadığını belirterek şunları söyledi:
“Kızımı güçlükle ikna ederek merkeze getirdim. Buradaki atölyeleri, derslikleri, sosyal alanları gezdirdim. Önce korka korka, çekinerek hobi atölyelerine giriyordu. Zaman geçtikçe eğitmenlerine ve merkeze çok alıştı, burasını çok benimsedi. Şimdi buradan çıkmak istemiyor.

HAYATA POZİTİF BAKIYOR

Ayrı bir Alev var artık. Mutlu, hayata pozitif bakıyor. Alev’i böyle mutlu gördükçe ben de çok mutlu oldum. Alev gibi tüm engellileri bu merkezden yararlanmaya davet ediyorum” dedi. Merkezin engelliler için özel olarak dizayn edilmiş mutfak atölyesinde uzman eğitmenler eşliğinde kek ve puding yapan Alev, yaptığı pudingleri “Başkanım, Bak bu pudingi ben yaptım. Buzdolabına koyun, soğuyunca İlknur Hanım’la yersiniz” sözleriyle Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e ikram etti. Başkan Demirel, “Engellilerimizi böyle mutlu görmek her şeye bedel. İyi ki bu merkezi düşünmüşüz, yapmışız. Engelli yavrularımız, eserimizle bizlerin de gurur duymasına vesile oluyorlar. Onları tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelsiz merkez yaşama bağladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Şubat 2019 tarihinde saat 09 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelsiz merkez yaşama bağladı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı