ANKARA HABERLERİ

Engelliler için ‘Engelsiz Adalet’

DHA
14.02.2019 - 14:52Son Güncelleme :

Ankara Barosu ve Atılım Üniversitesi, engellilerin adalete erişimde yaşadığı sorunları gidermeyi hedefleyen ‘Engelsiz Adalet Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor.

DHA

Projenin hak eğitimi, bilinçlendirme kampanyaları, avukata erişim kolaylığı, adli yardım sisteminin engellilere uyumluluğu, avukatların işaret dili öğrenmesi gibi alt başlıklar içerdiği belirten Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan şunları söyledi:
“Projemiz, farkındalık eğitimi almış avukatlar ve onlara eşlik edecek hukuk öğrencileri kanalıyla engellilere bizzat hukuk hizmeti götürmeyi amaçlıyor. Engellilerin avukat bulma, noterde vekâletname verme gibi ihtiyaçları giderirken yaşadıkları sıkıntıları değerlendirdik. Proje hayata geçtiğinde işaret dili eğitimi olan avukatlarımız, bir telefonla baroya uluşan engelli vatandaşın yanına giderek sorunun çözümü için destek sağlayacak. Proje için Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden de destek taleplerimiz olacak. Ankara özelinde başlatacağımız projeyi, bir sonraki safhada diğer barolara ve bakanlıklara sunup Türkiye genelinde yaygınlaşması için çalışacağız. Hedefimiz, engelli bireylerin adalete erişimindeki engelleri ortadan kaldırmak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelliler için ‘Engelsiz Adalet’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Şubat 2019 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelliler için ‘Engelsiz Adalet’ haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı