ANKARA HABERLERİ

Elif Gamze Bozo Los Angeles’ta

Aydın Tuna PALABIYIKOĞLU/İHA
24.02.2019 - 14:33Son Güncelleme :

Los Angeles'taki Türkiye Konsolosluğu’nda, Dünya Engelliler Birliği ve MediBridges Organizasyonu'nun iş birliğiyle doğuştan cam kemik hastası olan Elif Gamze Bozo'ya ait resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Aydın Tuna PALABIYIKOĞLU/İHA

Engellilerden ziyade engelli ailelerine bir mesajı olduğunu ifade eden Bozo, ailelerin, çocukların hayatın içerisinde var olması için, eğitimlerinde kararlı ve inatçı davranması gerektiğini ifade etti. Sergiye ev sahipliği yapan Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz ise, "Elif hanımı burada konuk etmekten onur duyuyoruz. Gerçekten etkileyici işlere imza atmış. Engelli, günümüz dünyasında kabul edilmesi çok zor bir kelime. Herkesin yapabilecekleri ve yapamayacakları var. Ben Elif hanım gibi resim yapamam. Yaşamımızı ve dünyamızı herkes için mutlu olunabilecek bir yere dönüştürmek amacımız olmalı" dedi. Konuşmanın ardından projeye ve sergiye katkılarından dolayı Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz'a, Türk Havayolları Los Angeles Genel Müdürü Ersen Engin'e ve iş adamı Mustafa

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Elif Gamze Bozo Los Angeles’ta hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2019 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elif Gamze Bozo Los Angeles’ta haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı