ANKARA HABERLERİ

Duvarlar kalkıyor meydan geliyor

Murat YILMAZ
10.07.2019 - 17:08 |Son Güncelleme :

Mamak Belediyesi’nin etrafındaki duvarları yıkarak çevre düzenlemesi yapacaklarını belirten Başkan Murat Köse, “Halkımızla belediyemiz arasındaki duvarları kaldırıyoruz” dedi.

Murat YILMAZ

Mamak Belediyesi hizmet binasının etrafındaki duvarlar yıkılıyor. Duvarların yıkımı için ilk balyozu dün Mamak Belediye Başkanı Murat Köse vurdu. Köse, daha sonra kepçenin direksiyonuna geçerek ilk duvarın yıkımını gerçekleştirdi. Belediyenin önündeki Mamak Caddesi’ni de yer altına alarak meydan projesi yapacaklarını, yıkımın da bu projede ilk adım olduğunu kaydeden Başkan Köse projeyle ilgili Hürriyet Ankara’ya şunları söyledi:

Duvarlar kalkıyor meydan geliyor

PEYZAJ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

“Ön cephede ve kaymakamlık tarafında yer alan, vatandaşın belediyeye gelme alanındaki duvarları kaldırıyoruz. ‘Halkımızla belediyemiz arasındaki duvarları kaldırıyoruz’ diyoruz. Yıkımı bitirdikten sonra peyzaj ve çevre düzenlemesi yapacağız. Vatandaşların gelip oturacağı banklar, çiçek alanları olacak. Küçük bir havuz da yapmayı planlıyoruz. Ağaçlar aynen duracak.

YOL YER ALTINA ALINACAK

Bizim şehir meydanımız yok. Bu yıkım ve düzenleme çalışması bizim bir şehir meydanı oluşturma projemizin başlangıcı. Duvarları kaldırmakla beraber belediyemizin önünden geçen yolu yer altına alarak kaymakamlıkla beraber o bölgenin tamamını şehir meydanına dönüştürmek istiyoruz. Binanın sol tarafından tren yoluna kadar vatandaş rahatlıkla meydanı gezebilecek. Burayı bütünlük halinde yemyeşil bir meydana dönüştüreceğiz. Projeyi oluşturduktan sonra esnafla ve vatandaşlarla da konuşacağız.”

VATANDAŞ RAHAT GELSİN DEDİK

Duvarları kaldırarak vatandaş belediyeye gelirken bir duvarla karşılaşmasın, dar kapılardan geçmesin, önü açık olsun rahatça gelsin isteğini dileğini bizimle paylaşsın istedik. Zaten daha önce vatandaşlarımız için çözüm merkezi oluşturduk. Geliyorlar hiç bir engelle karşılaşmadan direkt giriyor burada ihtiyaçlarını sorunlarını anlatıyor. Bir de Hızlı İletişim Merkezi (HİM) kurduk. Emlakla, imarla, mali işlerle ilgili dört tane masa koyduk. Vatandaş üst katlara çıkmadan giriş katında hiçbir bariyerden aramadan geçmeden direkt gelip HİM’e başvurabiliyor, bilgi alıyor. Eğer ihtiyacı üst katlardaysa vatandaşa bir asistan veriyoruz o beraber eşlik ederek yardımcı oluyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Duvarlar kalkıyor meydan geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2019 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Duvarlar kalkıyor meydan geliyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:32
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı