ANKARA HABERLERİ

Downlu gençler hünerlerini sergiledi

Ayça Gözde ÇETİN
20.03.2019 - 14:50Son Güncelleme :

Bugün 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü. Ankara’da da farkındalığa dikkat çekmek için önceki gün düzenlenen etkinlikte Down Sendromlu gençler, mankenlerin saçlarını keserek, hünerlerini sergiledi.

Ayça Gözde ÇETİN

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Yenimahalle Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı etkinliği, Ankara Down Sendromu Yardımlaşma Derneği ve Ankara Artistik Kuaförler Derneği düzenledi. Down Sendromlu gençlerin zeybek gösterisiyle başlayan etkinlikte, 2 ay kuaförlük eğitimi alan +1’li gençler, mankenlerin şekillendirdi.

GELİŞİMLERİNE OLUMLU ETKİ

Ankara Down Sendromu Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilek Koçak Tozlu, etkinliğin gençlerin gelişimine olumlu etki yaptığını belirterek, “Önceden saçlara dokunamıyorlardı ama şimdi inanılmaz modeller yapabilir hale geldiler. Onların toplumda yer kazanmasına yardımcı olmaya çalışıyor, eğitim alıp mesleki istihdam yaratabilmek adına kendilerine güvenmelerini sağlıyoruz” dedi. Ankara Artistik Kuaförler Derneği Başkanı Ali Özpolat ise çocukların performanslarının kendisini şaşırtmadığının altını çizerek, “Onları bırakmayacağız, çocuklarımızı asistan olarak yanımıza almak istiyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Downlu gençler hünerlerini sergiledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2019 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Downlu gençler hünerlerini sergiledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı