ANKARA HABERLERİ

Dostlukta buluştular

Hürriyet Haber
12.05.2019 - 09:40Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi, farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin yerel kıyafetleriyle kendi kültür ve geleneklerinden örnekler sergilediği Uluslararası Dostluk Günü’ne ev sahipliği yaptı.

Hürriyet Haber

Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından bu sene 14’üncüsü düzenlenen ‘Uluslararası Dostluk Günü’, üniversitenin Beytepe Yerleşkesi’nde kutlandı. Öğrencilerin üniversiteye adaptasyonuna yardımcı olmak ve entegrasyonunu hızlandırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler stant açarak, ülkelerinin kültür ve geleneklerinden örnekler sergiledi. 41 ülkenin büyükelçiliği ve öğrencilerinin katılımıyla festival havasında gerçekleşen etkinlikle ilgili, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, “Bu etkinlikle farklı kültürlerin bir arada yaşayabileceğini, yaşaması gerektiğini ve bu kültürlerin hepsinden örnek alacağımız güzellikler olduğunu anlatmak istedik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dostlukta buluştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dostlukta buluştular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı