ANKARA HABERLERİ

Dört sergi buluştu

Haşim KILIÇ
13.03.2018 - 15:33Son Güncelleme :

Ressamlar Necmi Gürseler ve Numan Arslan’ın resim, Demet Kaya’nın heykel ve genç sanatçı Alper Raif İpek’in kolaj sergisi, Galeri Soyut’ta sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Haşim KILIÇ

Necmi Gürseler’in ‘İlkel Benlik’, Numan Arslan’ın ‘Sonsuzluk Var ya’, Demet Kaya’nın ‘El Yapımı’ ve Alper Raif İpek’in ‘Montaj’ isimli sergileri, Galeri Soyut’ta ziyarete açıldı. Gürseler’in eserlerinde ana temayı, mitolojiyle beslenen öyküler, karakterler ve simgeler belirliyor. ‘İlkel Benlik’ serisi, insanlığın doğadan koparılıp bilinçdışı kimliğini kaybederek uygarlığın kaotik yapısı içerisinde kendi ilkel varoluşunu sorgulamasına dayanıyor. Numan Arslan’ın 51. kişisel sergisi olma özelliği taşıyan ‘Sonsuzluk Var ya’ adlı çalışmalarında ise sonsuz bir gökyüzü altında bir yada küme olarak resmedilmiş ağaçlar görülüyor. Alper Raif İpek’in ilk kişisel sergisi olma özelliği taşıyan ‘Montaj’da, 1, 5, 10, 20, 50 ve 100 ABD Doları’ndan oluşan seri, paranın tasarımındaki simgeselliği ona yeni eklentilerle ve üzerindeki portre sahibine yaptığı göndermelerle anlamı başka boyuta taşıyor. Dört sergi de 28 Mart’a kadar ziyaret edilebilir.

Etiketler: ANKARA , necmi gürsel , Sergi

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dört sergi buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2018 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dört sergi buluştu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  06:55
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı