ANKARA HABERLERİ

Dolandırıcıların oyununu polis bozdu

Hürriyet Haber
17.05.2018 - 14:30Son Güncelleme :

Başkent’te telefon dolandırıcılarının ‘FETÖ hesaplarınızı ele geçirdi’ yalanıyla kandırarak banka şubesine yönlendirdiği çift, polisin çabası sonucu dolandırılmaktan kurtarıldı. Keçiören’de yaşayan H.A. (68) ve eşi D.A.(64) dolandırıcıların hedefi oldu.

Hürriyet Haber

D.A. kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıların, ailesinin ve kendi kimlik bilgileri söylemesi üzerine ikna olarak para çekmek üzere bankaya gitti. Evden çıkan kadın, bu sırada karşılaştığı eşi H.A'ya markete gittiğini söyledi. Dolandırıcıların telefonunu kapatmasına izin vermedikleri ve sürekli yönlendirdikleri eşinin durumundan şüphelenen H.A. da dolandırıcılar tarafından cep telefonundan aranıp, "Eşin şu an bize yardım ediyor, hesapların ele geçirilmiş" denilerek bankaya yönlendirildi.

GERÇEK POLİSE İNANMADILAR

Olaya tanık olan bir vatandaşın bilgi vermesi üzerine Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı ile Keçiören İlçe Emniyet Müdürü, H.A'ya telefonla ulaşarak dolandırılmak üzere olduğunu, kimseyle konuşmamasını ve bankaya gitmemesini istedi. Gerçek polislere inanmayan H.A. telefonu kapatarak bankanın yolunu tuttu. H.A'nın bir yakınına ulaşan polis ekipleri, çiftin hesaplarının bulunduğu banka şubesini tespit etti ve H.A'nın fotoğrafını ekiplere dağıttı. Banka şubesinin önüne gelen Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hesaplarından parayı çekemeden çifte ulaşarak dolandırıcıların oyununu bozdu. Dolandırılmaktan son anda kurtulan H.A. ve D.A, ekiplere teşekkür etti. AA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dolandırıcıların oyununu polis bozdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2018 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dolandırıcıların oyununu polis bozdu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı