ANKARA HABERLERİ

Diyetisyenlerden işe alım ilanına tepki

Ayça Gözde ÇETİN
15.12.2019 - 10:39 |Son Güncelleme :

Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde açılan kadro alım ilanları tartışma konusu oldu. Üniversitede 5 Aralık tarihinde Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı için verilen Dr. Öğretim Üyesi ilanında aranan şartlar dikkat çekti.

Ayça Gözde ÇETİN

Söz konusu ilanda; Toplu Beslenme Sistemleri için alınacak personel için, ‘Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora yapmış olmak, kemoterapotik ilaç indüksiyonlarına bağlı gelişen çeşitli organ toksisiteleri ve hasarları konuları üzerine çalışmaları bulunmak’ koşulu aranırken, Toplum Beslenmesi için ise, ‘Sucu tıbbi bitkilerin doku kültürü teknikleri ile üretimi ve antioksidan özellikleri üzerine çalışmaları olmak koşulu istendi. Türkiye Diyetisyenler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Diyetisyen Burcu Dikmen Tezcan ise, “Meslektaşlarımızın hak ettiği kadrolara ısmarlama kadrolarla girmeye çalışıyorlar” dedi. Üniversite ilanına dernek olarak tepki gösterdiklerini belirten Tezcan, şöyle devam etti:

KOŞULLAR TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

“Bizim en büyük sorunumuz açılan kadrolarda, doktor öğretim üyesi alımlarında, Ziraat Fakültesi mezunu, Veteriner Hekim, Biyolog, Gıda Mühendisi ve alanımız dışında bizimle hiç ilgisi olmayan alanlarda çalışması. Diyetisyen kadrosuyla ilgisi olmayan alanlarda kadrolaşması. Durum böyle olunca da işsizlik sıkıntımız başladı, atanamama durumumuz var. Söz konusu ilanda belirlenmiş olan koşulların tekrar gözden geçirilerek, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu, toplu beslenme sistemleri ve toplum beslenmesi alanlarında çalışmaları olan şeklinde düzeltilmesi, ulusal ve uluslararası eğitim standartlarının sağlanması ve öğrencilerin alandan yetkin ve donanımlı öğretim üyeleri tarafından eğitilmeleri en doğru yöntem. Geleceğin diyetisyenlerinin, mesleğimizin gerekleri doğrultusunda donanımlı kişilerce yetiştirilmeleri ve mesleğimize yüklenen misyonu tam olarak özümsemeleri için bir gereklilik.”

(DÜZELTMEDİR)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Diyetisyenlerden işe alım ilanına tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Aralık 2019 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyetisyenlerden işe alım ilanına tepki haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Güneş
  07:55
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı