ANKARA HABERLERİ

Direkt uçuşla yakınlaştık

Hürriyet Haber
25.04.2019 - 15:43Son Güncelleme :

THY’nin Ankara-Bakü direkt uçuş seferlerine başlaması dolayısıyla beraberindeki heyetle Bakü’ye giden Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran “Direkt uçuşla gittiğimiz Bakü’de Ankara ile ticari ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptık” dedi.

Hürriyet Haber

Azerbaycan'a gerçekleştirdikleri seyahate ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baran şöyle konuştu: “İki devletin tek milletini direkt uçuşla yakınlaştırdık. Bu zemin, ticari ilişkilerimizi geliştirecek. Temaslarımız kapsamında iki başkent arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeye dönük, önerileri dinledik. Azerbaycan, doğal kaynakları zengin bir ülke. Ekonomilerini ticaret ve sanayide geliştirerek güçlendirmek istiyorlar. Ticari ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek için sektörel bazda çalışmalar yapılacak. Doğrudan uçuşlar, Ankara ve Bakü’deki iş insanlarının ilişki kurmasına olumlu katkı sağlayacak.”

ANKARA’YI ANLATTILAR

ATO heyeti, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakan Vekili Niyazi Seferov'u ziyaret ederek, Ankara'nın sağlık, fuar ve kongre turizmindeki gelişimi hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral'la da bir araya gelen heyet, Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayicileri Birliği Başkanı Hüseyin Büyükfırat ile Azerbaycan ve Türkiye İş Adamları Birliği Başkanı Cemal Yangın ile görüşerek, ticaretin ve yatırımların karşılıklı artırılmasına yönelik çalışmaları ele aldı. Sahibkarlar Konfederasyonu Başkanı Mehmet Musayev’le fikir alışverişi yapan ATO heyetinin temasları kapsamında iki kuruluşun iş birliğine ilişkin görüşmeleri yürütmek üzere ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve Sahibkarlar Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Fuad Humbatov görevlendirildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in anıt mezarına çelenk bırakan ATO heyeti, Bakü Türk Şehitliği’ni de ziyaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Direkt uçuşla yakınlaştık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2019 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Direkt uçuşla yakınlaştık haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Haziran 2019, Perşembe
 • İmsak
  03:19
 • Güneş
  05:15
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı