ANKARA HABERLERİ

Dersimiz yardım

AA
07.12.2018 - 15:02Son Güncelleme :

Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde ihtiyaç sahibi, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve engellilerin evlerine giderek, temizlik ve bakım hizmetleri ile kişisel ihtiyaçlarını karşılıyor.

AA

Keçiören Kaymakamlığı tarafından sağlanan ekonomik ve sosyo-kültürel destekler sayesinde yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşların, evde bakım hizmetleriyle birçok ihtiyacının karşılanması sağlanıyor. Kaymakamlık tarafından hazırlanan projeye destek veren Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ihtiyaç sahibi yoksul, yaşlı, engelli, muhtaç veya kimsesizlerin evlerine giderek bakım ve onarım yapıyor, hastaların tansiyonlarını ölçüyor, hayatı kolaylaştırıcı bilgilendirme ve yardımlarda bulunuyor. Yardım için gerekli olan malzemeler ise Keçiören Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından veriliyor. Okul müdürü İdris Güler, 15 personel ve 10 öğrenciyle bu projede yer aldıklarını belirterek şunları söyledi:

300 KİŞİ FAYDALANIYOR

“İlçemiz genelinde bulunan 300’e yakın yaşlı, bakıma muhtaç kişinin kişisel ve ev bakımı yapılıyor. Temel hedefimiz aileleri ayda üç defa ziyaret edip, hastane, postane, banka, eczane ihtiyaçları da dahil, bunların evindeki her türlü ihtiyacını karşılamak. Kişisel ihtiyaçları olan banyo yaptırmaktan ve tırnağını veya saçını kesmeden tutun elbisesinin ütülenmesi, perdelerinin temizlenmesi, halısının temizlenmesine kadar evinin her türlü fiziki ve sosyal koşullarını iyileştirmek için çalışıyoruz.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dersimiz yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Aralık 2018 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dersimiz yardım haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı